קופת גמל להשקעה


בשורה לחוסכים- אפיק השקעה חדש שיאפשר לכם לנהל את כספכם בתבונה.

משרד האוצר אישר לאחרונה מוצר חיסכון חדש ואטרקטיבי- קופת גמל להשקעה.  קופה זו מאפשרת לחוסכים להנות מהיתרונות של קופת גמל רגילה עם בונוס נוסף- אפשרות למשיכת הכספים שנצברו בקופת הגמל החדשה בכל עת בצורה הונית (גם מתחת לגיל הפרישה.) המשיכה תתבצע ללא תשלום 'קנס' על פרעון מוקדם כמו בקופות הגמל הישנות, ובתשלום מס רווח הון- מס על הרווחים בלבד. לחילופין ניתן יהיה למשוך את הכספים כקצבה חודשית לאחר גיל 60. במקרה של משיכת הכספים כקצבה – הקצבה תהיה פטורה ממס.

קופת הגמל להשקעה היא הפתרון האולטימטיבי עבור מי שמעוניין לחסוך ולנהל את כספו באפיק השקעה חכם מבלי 'לנעול' אותו עד גיל פרישה או להתחייב בקנסות במקרה של משיכה מוקדמת.

החוסכים יוכלו לבצע הפקדה חד פעמית לקופת הגמל, או באופן שוטף מידי חודש. ניתן כמובן לשלב בין השניים, ולבצע הפקדה ח"פ וכן הפקדה שוטפת, כבחירתו של החוסך.

המגבלה היחידה שהטיל משרד האוצר על מוצר זה הינה תקרת ההפקדה לשנה. ההפקדה לכל קופות הגמל להשקעה שמנהל אדם מוגבלת בתקרה של 70,000 ₪ לאדם לשנת מס.

באפשרותכם כחוסכים לבחור את מסלול ההשקעה שבו ינוהלו הכספים, לקבוע את התמהיל ואת רמת הסיכון שאתם מעוניינים בה, החל במסלולים מנייתיים ועד מסלולים סולידיים במיוחד וללא סיכון כלל. בכל עת תוכלו להחליט על שינוי ומעבר למסלול השקעה כבחירתכם. שינוי מסלול לא יחשב כאירוע מס ולא יחייב ניכוי של מס רווחי הון.


 

ילד עם מטבעות

 


 

יתרונות קופת הגמל להשקעה:

  • כל אחד רשאי לפתוח את הקופה החדשה, בכל גיל וללא סכום הפקדה מינמלי. ההגבלה היחידה כאמור היא לתקרה של 70,000 ₪ שנתיים לאדם.

  • נזילות תמידית של הכסף שנצבר. משיכה ללא קנסות ובתשלום מס רווחי הון בלבד.

  • פטור ממס במשיכת הכסף כקצבה לאחר גיל 60.

  • העברת כספים בין מסלולי השקעה או בין גופים מנהלים לא תחויב במס רווחי הון, תשלום מס רווחי הון רק בעת משיכת הכספים.

  • מגוון רחב של מסלולים ואפיקי השקעה בהתאם לצרכי הלקוח.

  • קבלת הלוואות- בעתיד צפויה להכנס לתוקף אפשרות לקבלת הלוואה מהקופה החדשה בתנאים אטרקטיביים.

  • דמי ניהול אטרקטיביים וזולים במיוחד בהשוואה לתכניות החיסכון שהיו קיימות עד היום.

אנו זמינים לכל עניין: